REGISTRUOTIS

2012-12-17 20:41 Konferencija apie vietos bendruomenių savivaldos programos įgyvendinimą (0)

Gruodžio 12-oji buvo kaip niekad darbinga bendruomenių organizacijoms. Ryte Vilniaus SoDros rūmuose prasidėjo konferencija - forumas "Vietos bendruomenių savivaldos programos įgyvendinimo patirtis ir perspektyvos", kurioje dalyvavo būrys Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjungos (LVBOS) atstovų, Lietuvos savivaldybių atstovai ir Lietuvos seniūnų asociacija, l.e.p. SAD ministras D. Jankauskas, SADM Bendruomenių reikalų skyriaus vedėjas A. Kučikas, susirinkusius sveikino Prezidentės atstovė G. Bartusevičiūtė, LSA prezidentas J. Samoška, LVBOS tarybos pirmininkas A. Račkauskas ir kiti. Konferenciją organizavo ir kartu vedė SADM Bendruomenių reikalų skyriaus ir LVBOS atstovai.

Lietuvos rajonų ir miestų savivaldybių atstovai ir seniūnai pristatė savo savivaldybių ir seniūnijų programas, jų įgyvendinimo rezultatus ir pažymėjo jų naudą ir neabejotiną sėkmę vietos bendruomenių tarpe, pačių bendruomenių organizacijų suaktyvėjimą. Žmonės realiai pajuto, kad nuo jų sprendimo priklauso gerbūvis, susidomėjo viešais savo bendruomenių reikalais, sustiprėjo vietos seniūnų, seniūnaičių ir vietos bendruomenių ryšiai, žmonės patys įgyvendino tokius projektus, kurių daugelį metų negalėjo išspręsti vietos savivaldybės ir seniūnijos.

Konferencijoje, deja, nedalyvavo LR Seimo nariai, todėl įdomi diskusija vyko tik tarp bendruomeninių orgnizacijų, seniūnų ir savivaldybių administracijų atstovų, pasidalinta patirtimi, kad vietos savivaldos programą negalima taikyti visur vienodai, galimi keli modeliai ir reikalinga nustatyti bent minimalią vietos bendruomenių formavimo tvarką.

Diskusijos išvados vienareikšmiškos: programa pasiteisino ir turi būti tęsiama. Šiam tikslui ir sutelksime seniūnų ir bendruomenininkų pastangas.Lietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?