REGISTRUOTIS

2011-11-15 00:13 Dembaviečiai aptaria 2011-2015 metų bendruomenių sąjungos plėtros strategiją (0)

Susirinkime buvo aptarta 2011-2015 metų Panevėžio rajono bendruomenių sąjungos plėtros strategija. Ją pristatė bendruomenių sąjungos tarybos narys Z. Babilas, kuris buvo vienas iš darbo grupės, ruošusios strategijos projektą, narių. P. Z. Babilas informavo, kad rengiant strategiją, buvo vadovaujamasi olandijos ir kitų europos šalių, turinčių gilias bendruomeniškumo ir savanoriavimo tradicijas, patirtimi. Jis paminėjo stiprią sias ir silpnąsias strategijos puses, informavo, kokius pagrindinius bendrumenių finansavimo šaltinius, numato strategija.

Kitas darbotvarkės klausimas buvo ypač aktualus Velžio seniūnijos bendruomenėms. Bendruomenių atstovai turėjo nuspręsti, kurie žmonės yra tinkamiausi atstovai į bendruomenių sąjungos pirmininko postą, o taip pat į bendruomenių sąjungos tarybą. Po ilgų diskusijų apsispręsta, kad Velžio seniūnijai bendruomenių sąjungoje turėtų atstovauti L. Ivanauskienė ir V. Stundžienė. Nuo siūlymų į bendruomenių sąjungos pirmininko postą bendruomenių atstovai susilaikė.

Paskutinis darbotvarkės klausimas – Panevėžio rajono savaitraščio ,,Tėvynė“ likimas. ,,Dėl sunkios finansinės padėties laikraščiui gręsia bankrotas“, – informavo V. Stundžienė. Ji siūlė diskutuoti ar šis laikraštis yra reikalingas rajono gyventojams, kokiu būdu būtų galima populiarinti laikraščio skaitomumą. Vienas iš siūlomų galimų būdų – metinės  ,,Tėvynės“ prenumeratos platinimas tarp Panevėžio rajono bendruomenių ir jų narių.  Visi dalyvavusieji susirinkime tam pritarė.

Dembavos bendruomenės valdyba spalio 18 dienos susirinkimo metu priėmė sprendimą stotį į bendruomenių sąjungą.  Gruodžio 17 dieną įvyks metinė ataskaitinė – rinkiminė bendruomenių sąjungos konferencija, kurios metu bus naujai renkama bendruomenių sąjungos tarybą, bei renkamas naujas pirmininkas. Tikime, kad šioje konferencjoje Dembavos bendruomenės atstovai dalyvaus kaip pilnateisiai bendruomenių sąjungos nariai.

 Lietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?