REGISTRUOTIS

2013-08-05 18:51 Dešimtmetis – prasmingų darbų apibendrinimo šventė (0)

 Rodos dar visai neseniai, tik prieš dešimt metų, susirinko žmonės Adomiškių kaime į buvusius kultūros namus iš viso buvusio „Tėvynės“ kolūkio kaimų ir pasitarę, gerbiamam medicinos mokslų daktarui Viktorui Jeronimui Pavalkiui sutikus būti bendruomenės vadu, 44 žmonėms nubalsavus, buvo nutarta steigti bendruomenės centrą „Tėviškė“.

Neteko daug sukti galvos dėl bendruomenės centro pavadinimo, mat, prie kultūros namų tada turėjome dailią svetainę, pavadinimu „Tėviškė“. Ten vykdavo įvairios šventės, bendraudavome su profesionalaus ir saviveiklinio meno kolektyvų žmonėmis, kurie, gražiai pakviesti, noriai atvykdavo. Ne kartą viešėjo Dramos teatro kolektyvas, rašytojai, poetai, solistai. Svečiams atvykus, visada būdavo užkuriamas jaukus svetainės židinys. Šio židinio liepsną, jo skleidžiamą šilumą žūt būt norėjome išsaugoti. Neturėdami savo stogo, stengėmės neužmiršti dainos, svarbiausių švenčių, susiburti, dalintis džiaugsmais ir vargais. Susiburti į kaimo bendruomenę.

Šiandien džiaugiamės turėdami padorius namus, į kuriuos net kunigą ne sarmata pakviesti. Mat bendruomenės centro valdybos pastangomis buvo gautos europinės lėšos buvusios Liepalotų mokyklos remontui. Š.m. liepos 21 d. bendruomenės 10-ies metų jubiliejus sutapo su įkurtuvėmis. Šventę pradėjo bendruomenės centro įkūrimo iniciatorė Regina Virginija Bartkuvienė. Skambant Liepalotų folklorinio moterų ansamblio ir visų susirinkusiųjų dainuojamai Mairionio „Lietuva brangi“, pirmasis bendruomenės centro „Tėviškė“ pirmininkas Viktoras Jeronimas Pavalkis įžiebė simbolinį bendruomenės namų židinį. Gražiai išpuoštą pastatą pašventino Lukšių Šv.Juozapo parapijos klebonas Vytautas Insoda. Prieš uždegant židinį, prisiminėme ir tylos minutę paskyrėme tiems, kurie tikrai būtų buvę su mumis. Bet jie gyvi  mūsų atminty. Šventės vedėja Stasė Kepalavičienė supažindino su bendruomenės 10 metų istorija.

Šviečiant vasaros saulei, kaip žiedlapių lietus pasipylė svečių sveikinimai, linkėjimai ir dovanos. Gausiai susirinkusius šventės dalyvius sveikino Šakių rajono meras Juozas Bertašius, Lukšių seniūnijos seniūnas Vidas Cikana, Šakių rajono bendruomenių asociacijos pirmininkė Grinutė Šnirpūnienė, Šakių krašto vietos veiklos grupės merginos, Junkilų kaimo bendruomenės „Krutelis“, Kriūkų, Lukšių, Gerdžiūnų bendruomenės centrų atstovai. Bandruomenės centro valdyba negailėjo jubiliejinių medalių ir suvenyrų, padėkos raštų bendruomenės nariams už aktyvumą, už bendruomenės labui dirbamus ir nudirbtus darbus. Dėkojome už puoselėjamą žemę, už pasodintą medį, gėlę, už tai, kad savo kūrybinės dvasios pastangomis spalviname laiką.

Susirinkusius džiugino Liepalotų kaimo kapela, dainuojančių bendruomenės moterų kolektyvas, o šventės „vinis“- linksmos kaimiškos muzikos ansamblis „Jonis“- išjudino, sukvietė visus į vieną didžiulį ratą, ir, susikibę rankomis mažas, senas, jaunas, sukomės ir sukomės nejausdami metų, laikinai pamiršę kasdienius rūpesčius.

Vakarėjant, trumpam nutilus muzikai, keturi šaunūs Liepalotų vyrai atžygiavo su 10 kilogramų sveriančiu, fejerverkais ir „Tėviškės“ simbolika puoštu Gimtadienio tortu. Po ant laužo gamintų kiašinienės ir gardžios sriubos ragavimo, atėjo eilė torto valgymui. Ir giesmei „Ilgiausių metų“. Visiems visiems. Ir dar kartą ačiū Tau, Žmogau, už grožį, kurį savo namuose sukūrei, ačiū už dainą ir už maldą, kurią kasdien kartoji, ir ačiū Tau, kad duona ne tik prie Kūčių stalo daliniesi. Palaiminta duodanti ranka, ji- meilės stalas. Ačiū kiekvienam, kuris ant to stalo- kas kruopelę, kas riekelę- jau padėjote ir dar padėsite. Ilgų sveikatos ir stiprybės metų.

Bendruomenė- tai daugiavaikė šeima, kur matomas ir girdimas kiekvienas, tai ieškojimas bendro tikslo ir būdų jam įgyvendinti. Bendruomenė- tai atviros durys ir širdys, tai paprasčiausiai buvimas kartu, bendravimas.

Nuoširdžiai dėkojame visiems, dalyvavusiems bendruomenės centro „Tėviškė“ 10- ies metų jubiliejaus šventėje, už nuoširdžius sveikinimus ir linkėjimus, už nuostabias dovanas ir gerą nuotaiką. Dėkojame, kad šventė praėjo gražiai, kultūringai. Nuoširdus ačiū tiems, kurie padėjo susitvarkyti po šventės. Ypatingai dėkojame talkininkams, visą  mėnesį prieš šventę padėjusiems tvarkyti bendruomenės namų aplinką. Kiekvieno Jūsų pagalbą, paramą mes labai vertiname. Tikimės, kad ir toliau aktyviai dalyvausite bendruomenės centro organizuojamuose renginiuose, prisidėsite savo darbu, patarimais, idėjomis, kad galėtume toliau sėkmingai vykdyti bendruomeninę veiklą.Lietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?