REGISTRUOTIS

2011-11-19 21:31 Didžiųjų Šelvių kaimo bendruomenė (0)

 

 

 

Didžiųjų Šelvių kaimas yra prisiglaudęs prie Vilkaviškio geležinkelio stoties. Tai senas kaimas, kurio vardas ( Šzelmy) pirmą kartą paminėtas 1623 m. balandžio mėn. 20 d. Zigmanto III Vazos konfirmacinėje privilegijoje. Pagal Vilkaviškio savivaldybės administracinį perskirstymą kaimo dalis, esanti į šiaurę nuo geležinkelio, pavadinta Mažaisiais Šelviais ir priklauso Klausučių seniūnijai.

Tačiau gyventojai, 2006 m. švęsdami Žolinę, įkūrė vieną bendruomenę, kuri 2007 m. sausio mėn. 16 d. buvo užregistruota Didžiųjų Šelvių kaimo bendruomenės vardu, jos pirmininke tapo Leonarda Gaurylienė, kuri  ketverius metus buvo prie bendruomenės vairo. Nuo 2011 m. gegužės mėnesio ją pakeitė -  Lina Bakaitienė. Šiuo metu bendruomenė vienija apie 70 kaimo gyventojų.

Bendruomenės veiklos tikslas – įtraukti kaimo gyventojus į aktyvią veiklą, rūpintis jų gerove, palaikyti kultūrinį ir dvasinį lygį, stiprinti tarpusavio bendravimą, plėsti akiratį, ieškoti galimybių, kad kaimo jaunimas drauge su suaugusiais mylėtų ir puoselėtų savo tėviškę.

Kaimo bendruomenė turi neformalią vaikų – paauglių organizaciją - „Šelviukų Vasara“. Ši organizacija jau keturias vasaras vykdė stovyklas –projektus vaikų ir paauglių užimtumui, vasaros atostogų metu. Aktyviai veikė  vaikai nuo 6 iki 18 metų. Rūpindamasi kaimo jaunimu,  bendruomenė siekia ugdyti sveiką, kultūringą, harmoningą asmenybę. Organizacijai  vadovauja Lina Bakaitienė.

Daug dėmesio bendruomenė skiria kaimo aplinkos tvarkymui, kultūrinio gyvenimo plėtojimui. Turime tradicinę kaimo šventę – Žolinę. Susirinkę, kiekvieną kartą džiaugiamės savo kaimo žmonėmis, jų pasiekimais ir įvykiais, sukviečiame  sugrįžti į Tėviškę savo  kraštiečius.

Bendruomenė dalyvauja projektuose.  Iš jų lėšų įsigijome garso aparatūros komplektą, kompiuterius, spausdintuvus, palapines. 2010 m. iš savo, ir dviejų procentų aukotojų lėšų, bendruomenė įsigijo apleistą pastatą, kurį remontuosime gavus finansavimą iš parašyto Vilkaviškio VVG projekto.

 Lietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?