REGISTRUOTIS

2014-07-02 11:38 Joninės Gėluvoje (0)

Eina saulelė aplink dangų. Grįžulo ratais rieda gyvenimas. Atėjo trumpiausios metų nakties ir ilgiausios dienos laikas. Gėluvoje Joninių šventė ir šiais metais buvo švenčiama ant Birutės kalno, prisimenant senąsias tradicijas ir papročius.

Nuo pat ryto Gėluvos kaimo bendruomenės nariai ir savanoriai bruzdėjo ant Birutės kalno: puošė sceną, pynė vainikus, krovė laužą... Popiet prasidėjo ir sportinės varžybos. Tradicinis bėgimas Ariogala–Gėluva ir šiemet sulaukė nemažai entuziastų. Visi bėgimo dalyviai apdovanoti atminimo medaliais. Vėliau galima buvo išmėginti jėgas rankų lenkimo, dvipūdės-giros metimo į tolį, virvės traukimo ir kitose sportinėse rungtyse.

Energingai šventėje veikė raganos-būrėjos. Jos ne tik buvo įsikūrusios „Raganų užeigoje“, kur padėjo pinti vainikėlius, būrė iš surinktų žolynų, bet ir sutiko kiekvieną praeinantį pro simbolinius vartus su vandens ąsočiu ir rankšluosčiu. Taip nusiprausę, simboliškai apsivalę žmonės pateko į šventės pasaulį švarūs dvasiškai ir tapo tikrais dalyviais. Raganos lydėjo merginas prie įtaisytos ant piliakalnio kupolės, kad padėtų atlikti vainikėlių mėtymo burtus. Palydėjo ir prie vandens, kad padėtų išaiškinti vainikėlių plukdymo burtus. Raganos kažkokiu būdu padėjo jaunimui surasti ir paparčio žiedą. Joninių šventės vedantieji už šviesą ir šilumą dėkojo saulei ir prašė jos palankumo kitiems metams. Šiemet  ir vėl kaip prieš daugelį metų ant Birutės kalno buvo uždegta aukštai viršuje iškelta stebulė. Visus šildė ir Jonų užkurtas laužas. Linkint laimės, sveikatos ir stiprybės buvo pasveikinti visi Joninių šventėje dalyvaujantys varduvininkai. Juos papuošė Gėluvos kaimo bendruomenės moterų nupinti ąžuolo vainikai. Jonus sveikino ir šventės svečiai: Lietuvos Respublikos seimo nariai Edmundas Jonyla, Gintautas Mikolaitis, Raseinių rajono savivaldybės meras Algimantas Mielinis ir kaimyninių kaimo bendruomenių pirmininkai.

Kokia šventė be muzikos? Stasio Povilaičio koncertą dovanojo Raseinių rajono savivaldybės meras Algimantas Mielinis ir Raseinių kultūros centras. Vėliau visus linksmino grupė „StakBet“.  Pagaliau geso Joninių ugnys, bet jeigu mūsų tiek daug susirinko, nepabūgusių lietaus ir blogo oro, įsižiebė bent kibirkštėlė gerumo, jeigu pajutome ryšį su gamta, su mūsų prosenelių dvasia, tai šventės tikslas pasiektas. Tokia nuostabi šventė nebūtų įvykusi be dosnių rėmėjų ir pagalbininkų. Dėkojame UAB ,,KTG EKO Agrar“, UAB ,,Sandija“ Jūratei ir Kęstučiui Krištopaičiams, žemiečiams Alfredui Volskiui ir Mildai Stankevičienei, ekologinio tautinio paveldo ūkio ūkininkams Audronei ir Kaziui Žiliams, Šliužių kaimo ūkininkams Dianai ir Remigijui Valaičiams, Ramūno Paulausko įmonei ,,Autolera“, UAB ,,Rimdalė“ Dalei ir Rimui Čeičiams, Juozo Skamarako indv. įmonei, Dalės Klevinskienės indv. įmonei, Kęstučio Skamarako tarptautiniam paramos-labdaros fondui, Ariogalos seniūnijos seniūnui Juozui Labanauskui.

Eglė Jankauskaitė

Gėluvos kaimo bendruomenės narėLietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?