REGISTRUOTIS

2014-07-03 15:11 Kurianti šeima Lietuvai - Skaudvilėje (0)

Kuriančios Skaudvilės šeimos vėl sveikino Lietuvą


Mūsų patriotizmas ir entuziazmas yra nuolat atsinaujinantis, bet tikrai nenykstantis reiškinys. Tuo galėjo įsitikinti visi, kurie vasario 15 d. susirinko paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo dienos į Skaudvilės kultūros namus. Iškilmingąją dalį, visiems sugiedojus himną, prasmingomis mintimis apie Lietuvą pradėjo Skaudvilės kultūros namų režisierė Zita Jurevičienė, šventės dalyvius Tauragės rajono savivaldybės mero Prano Petrošiaus ir mero pavaduotojo Silverijaus Statkaus vardu pasveikino mero patarėjaRita Grigalienė, gražia švente ir svarbia Lietuvai data pasidžiaugė Skaudvilės seniūnas Virginijus Būdvytis ir bendruomenės „Skaudvilės kraštas“ pirmininkas Vidas Bičkus. Pranešimą apie svarbiausius Vasario -16-osios faktus Lietuvoje ir Skaudvilėje skaitė Tauragės krašto muziejaus Skaudvilės ekspozicijos muziejininkė Inga Nagaitienė.

Antroji renginio dalis šiemet, kaip ir pernai, buvo jauki ir šeimyniška. Antrą kartą Skaudvilės kultūros namai organizavo Skaudvilės seniūnijos šeimų projektą „Kurianti šeima-Lietuvai!”. Finaliniame koncerte pasirodė dešimt šeimų, kurios dainavo, šoko, deklamavo, grojo, demonstravo savo mezginius, dailės kūrinius, įvairius rankdarbius, vaišino šeimos gardėsiais, pasakojo apie savo šeimos tradicijas.

Regina Jankauskienė su dukra Viktorija iš Pilsūdų kaimo ne tik padainavo lietuvių liaudies dainą ir dainelę tėčiui, bet ir visus sužavėjo gausybe mezginių, kurie išsiskyrė raštų ir spalvų įvairove. Taip pat ponia Regina pasidžiaugė užaugintais trimis sūnumis ir gausėjančiu anūkų pulkeliu. Skaudviliškiai Albinas ir Oksana Dobilai projekte dalyvavo antrą kartą, todėl į sceną lipo drąsiau. Juos lydėjo mama ir močiutė Bronė Vilimaitienė, kurios mandalų ir paveikslų paroda tądien buvo eksponuojama kultūros namų fojė. Šeimos vyrai padainavo dvi dainas: vieną dainą tėtis Albinas su vyresniuoju sūnumi Jorūnu, o antrąją- su mažuoju Laurynu, kuris scenoje jautėsi lyg žuvis vandeny ir tuo nusipelnė gausių plojimų. Adakaviškiai Lina ir Remigijus Marauliai, irgi antrąkart dalyvaujantys projekte, šiais metais parodė ponios Linos rankdarbius ir publiką pamalonino linksma daina. Jolita Griškuvienė pristatė filmuką apie gražų savo šeimos gyvenimą, o jos sūnui Liudvikui ir dukrai Brigitai klarnetu ir pianinu grojant nuostabią melodiją, šokėjai Sigutė Kaminskytė ir Eimantas Greičius pašoko ponios Jolitos sukurtą šokį. Mažasis sūnus Kristupas šįkart tik stebėjo šeimos pasirodymą, bet tikimės, kad kitąmet ir jis parodys savo sugebėjimus.Violeta Verpečinskienė savo vaikus Adamą ir Zamfirą stengiasi ugdyti visapusiškai, tad nenuostabu, kad scenoje jie ir dainavo, ir šoko, ir pristatė dailės darbelius. Šio projekto sumanytoja ir renginio vedėja Rasa Bartkuvienė pasirodė su sūnumis Laimonu ir Einoru bei dukrele Rugile. Su dukra jos pagrojo lopšinę, o visi kartu padainavo ir pagrojo lietuvių liaudies dainą. Skaudviliškės Almos Šaulienės ir jos dukros Kristinos mezginius ir kitus rankdarbius kūrybingai pristatyti padėjo kolegė ir šeimos draugė Rolanda Lukošienė. Susirinkusieji ypač žavėjosi ponios Almos megztomis suknelėmis, sagėmis. Dar viena ypač kūrybinga Skaudvilės šeima- tai Rasutė Kaminskienė ir jos dukra Sigutė. Jos pademonstravo karpinius, piešinius ir įvairius kitus dailės kūrinius. Violeta ir Kęstas Dabulskiai kaip visada liko ištikimi teatrui, tad visus maloniai nuteikė jų suvaidintos įvairios šeimos gyvenimo situacijos. Puikiai savo vaidyba tėvams talkino jų dukra Toma. Jūratės ir Gintauto Gužauskų šeima sujaudino ne tik salėje sėdinčius jų artimuosius. Tėčio Gintauto grojami armonikos garsai kvietė šokti, o bendra šeimos daina, kurią ypač įtaigiai traukė jauniausias sūnus Rokas, sugraudino nuoširdumu. Ponia Jūratė papasakojo apie savo šeimos tradicijas ir pavaišino visus burnoje tirpstančiais kepiniais, kuriuos kepė kartu su dukra Rita.

Prisistatydamos šeimos iš trispalvės spalvų sudėliojo ir piramidę -dėlionę „Mes -Lietuva“, tuo tarytum parodydamos, kad kiekviena šeima savo nuoširdžia ir kūrybinga veikla ne tik įprasmina Lietuvos valstybės atkūrimą, bet ir prisideda prie ateities Lietuvos kūrimo. Tarsi patvirtindama šeimos ir mokyklos ugdomų vertybių bendrystę į dėlionę vieną „plytą“ ( išpuoštą mokinių piešiniais) įdėjo ir Skaudvilės gimnazijos moksleivių parlamento atstovai. Dalyviai buvo apdovanoti Tauragės rajono savivaldybės atminimo knygomis, saldžiaisiais prizais ir gėlėmis, o visiems koncertavo Tauragės kultūros centro merginų liaudies šokių grupė „Žiedužėlis“ (vad. Vaida Jurgilevičienė).

Dėkojame renginio rėmėjai- Tauragės rajono savivaldybei- ir partneriams: Skaudvilės seniūnijai, bendruomenei „Skaudvilės kraštas“, Skaudvilės bendruomenei, Skaudvilės gimnazijai, Skaudvilės RK bažnyčiai, Skaudvilės miesto bibliotekai ir Skaudvilės muziejui.

Rasa Bartkuvienė,
Tauragės KC Skaudvilės skyriaus kultūrinių renginių organizatorėLietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?