REGISTRUOTIS

2012-10-01 12:45 NEPRIKLAUSOMA ENERGETINĖ AFERA (2)

Žalojanti energetika, o kitaip sakant, pamario okupacija. Vėjo jėgainė, kaip ekologijos simbolis, gadina ekologijos vardą. Bet ne pats simbolis, o krūva aferistų, kurie, „sukdami“ savo verslą, mulkina visą tautą.

Parsiduoda dauguma, net menininkai, dvasininkai, ūkininkai, ornitologai, ką jau kalbėti apie šalį valdančius, kurių pagrindinis tikslas PARSIDUOTI. Tad ir baisu pamačius, kad patys didžiausi aferistai bando prasimušti į seimą. Siekia vis didesnės valdžios. Šiuo metu, kai laikas reklamai, jie rengia viešus seminarus, tik aišku paslapčia, kad vieša liktu tik teoriškai. Ne vienas kaimo žmogelis, patyręs „nuostabų“ vėjo jėgainių poveikį, laiko užantyje akmenį, o visos valstybinės sistemos santvarka auginą keršto bangą.

Ir mane bando priskirti kažkokiam klanui. Lyg aš būčiau vienas ir skleisčiau savo asmeninę nuomonę. Sako esu kažkieno statytinis, kažkas veikia man už nugaros. Juokinga ir graudu. Tiesa, turiu bosą, kuris mane veda, kuris viską valdo, bet jis ne iš šio pasaulio. Tai supras tik dvasingi žmonės. Kuomet teisybės ieškai, vien materialiai esi silpnas ir pažeidžiamas. O jei tavo tikslus veda tikėjimas ir darbus perkeli į kitą materiją, tai bet kuriuo atveju tampi nenugalimas.

Nemiga, širdies ritmo sutrikimai, išderintas visas organizmas. Tai jau faktai, ne nuomonė. Ir tie faktai daugeliui pasaulio valstybių senai žinomi. Ir žinomi per patirtį. Kas ir graudu, stebint vargšus kaimo žmones, kurie sistemos nubukinti nebežino už ko griebtis. Aukodami savo sveikatą, kenčia ir šaukia, nors niekas negirdi. O mūsų atsilikusioje valstybėje galima viskas: aklai meluoti, tyčiotis, grasinti. Kaip pavyzdys – Mockių kaimas. Ten žmonės jau senai bando teisiškai tvarkingai įrodyti infragarso poveikį. Beviltiška. Jėgainės valdomos nuotoliniu būdu, Visuomenės sveikatos centras, atliekantis matavimus, infragarso atvyksta matuoti tik esant labai silpnam vėjui. Labiausiai juokinga pasidaro, kai, pasirodžius matuotojams, jėgainės išvis sustoja arba sparnuotė būna pasukama nuo vėjo.  Bet tai žmonėms pats geriausias įrodymas. Šitokie žaidimai patvirtina skaudžią vietos gyventojų nuomonę. O infragarsas diena iš dienos daro savo...

Vilkyčių vėjo jėgainių parkas turbūt daugiausiai pažeidimų turintis objektas. Pradedant nuo poveikio aplinkai vertinimo ataskaitos iki paskutinių popierių, bandant priduoti objektą. Akivaizdi korupcija. Valstybės institucijos nebespėja susiderinti tarpusavyje, pradeda neigti viena kitą. Siuntinėja kas sau. Ir niekas į nieką nereaguoja. Visi pažeidimai „neesminiai“. . . Bet tai jau medžiaga dar puikesniam video pristatymui. Ir diena iš dienos jos daugėja. Kiekvienas vėjo jėgainių statytojų žingsnis paremtas pinigais. Bando vis grasinti mums, bet mes nelošiam, todėl neketiname nei laimėti nei pralaimėti, mes tiesiog siekiame teisybės, žmoniškumo ir pagarbos eiliniam Lietuvos piliečiui. 

Pasaulis apie mus žino daugiau, nei mes patys. Supratę savo klaidas, gali juoktis iš atsiliekančių. Vokietijoje išleista knyga „Vėjuota afera“ , kurioje - mūsų pamario jėgainių parkai. Kažkam jau tai skaudi ir aiški istorija, o mes, kaip žiniasklaidos vergai, tikintys tik tuo ką rodo televizorius, einam užrištom akim.  

Nebūkime vištų tauta. Turim rūpintis pasauliu, o ne paklusti apgailėtiniems verslininkams.

Darius Vilius

Bendruomenių susivienijimas „NEPAVĖJUI“.

 http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=m9V76PeXPFQLietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?