REGISTRUOTIS

2013-07-04 00:42 Pokyčiai Aleksandravo kaimo gyvenvietėje (0)

2004 m. susikūrusi kaimo bendruomenė sėkmingai gyvuoja iki šiol. Bendruomenės valdybos nariai aktyviai dalyvauja projektinėje veikloje. Jų pastangomis gražėja ir turtėja Aleksandravo  kaimas.


2013 metais, įgyvendinus Europos sąjungos ir Lietuvos valstybės finansuotą projektą „Šateikių kultūros centro Aleksandravo filialo infrastruktūros atnaujinimas ir pritaikymas bendruomenės poreikiams“ duris atvėrė antram gyvenimui prisikėlę kultūros namai, reprezentuojantys kaimą ir jo žmones. Čia po vienu stogu įsikūrę muziejus, biblioteka, kultūros namai  bei medicinos punktas.


2012 metais pradėtas vykdyti projektas „Aleksandravo buvusios pagrindinės mokyklos sporto aikštyno atnaujinimas” taip pat finansuojamas ES lėšoms. Numatyta atnaujinti krepšinio, futbolo, tinklinio ir kvadrato aikšteles, įrengti pėsčiųjų taką, padaryti suoliukus.


Bendruomenė - tai žmonės, kurie gyvena Aleksandrave. Sutelktai, ranka rankon dirba kultūros namų, bibliotekos, muziejaus darbuotojos ir moterų klubas. Visos šventės, susiėjimai, parodos organizuojamos  dalinantis idėjomis, ištekliais, priemonėmis ir patalpomis. Bendruomenės valdyba imasi telkiančiojo, visą veiklą koordinuojančio vaidmens (nes jos sudėtyje yra visų šių organizacijų atstovai).


Aleksandraviškiai draugiški, linksmi žmonės, noriai dalyvauja meno saviveikloje, klubinėje veikloje. Nuo 2012 metų liepos mėnesio vykdomas projektas „Senosios kaimo tradicijos – šiuolaikiškai“ pagal priemonę ,,Bendruomeninio judėjimo skatinimas, įtraukiant kaimo gyventojus į rajono viešąjį gyvenimą, stiprinant jų solidarumą“.

 Lietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?