REGISTRUOTIS

2014-07-02 11:30 Sporto renginiai Gėluvos Joninių šventėje (0)

Trumpiausių naktų – ilgiausių dienų šeštadienis vėl sukvietė visus į Gėluvą ant Birutės piliakalnio. Pats vasaros gražumas, pats žydėjimas. Žmonės, pasiilgę susibūrimo, šventinio šurmulio šiame žaviame gamtos kampelyje prie Dubysos, rinkosi į šventę labai aktyviai ir gausiai. Juolab, kad oras į vakarą pagerėjo, nustojo lyti..

2014-ieji – Šeimos metai. Taigi, ir tradicinę Gėluvos Vasaros šventę šiais metais nutarėme papildyti sportiniais renginiais:, bėgimo varžybomis, virvės traukimo rankos lenkimo rungtimis, dvipūdės-giros metimu į tolį bei kitomis kaimiškomis rungtimis. 

Bėgimas iš Ariogalos į Gėluvą  iki Birutės piliakalnio ir atgal buvo sumanytas aštuntojo dešimtmečio pradžioje  ir vyko keletą metų, bet ilgainiui buvo užmirštas. Bėgimą atnaujinti pasiūlė ir finansinę paramą garantavo UAB,, Rimdalė“ direktorius Rimas Čeičys  , o šią gražią iniciatyvą ėmėsi įgyvendinti Gėluvos kaimo bendruomenės pirmininkas Jonas Vazgys. Dabar sutarėme bėgimą dalinai atnaujinti - pradėti nuo Ariogalos pašto ir finišuoti Birutės piliakalnio prieigoje, iš viso 3,3 km. Kadangi praėjusiais metais dalyvauti bėgime sulaukėme daug palaikančių, entuziastų ir sirgalių,  bėgimas Ariogala – Gėluva paskelbtas tradiciniu.

Bėgime Ariogala – Gėluva užsiregistravo 49 įvairaus amžiaus sportininkai. Jauniausia dalyvė Marta Šalvaitytė vos ketverių metų, vyriausia Renata Aleksejienė jau sulaukusi keturiasdešimt vienerių. Visi dalyviai lydimi medicinos pagalbos sėkmingai pasiekė finišą Prie starto linijos bėgikams sėkmingo starto linkėjo LR Seimo narys Edmundas Jonyla, Vytautas Kolesinskas, kuris buvo pirmųjų bėgimų dalyvis. Visi  kirtusieji  gražiai išpuoštą finišo liniją  buvo apdovanoti dalyvio medaliais,

Mergaičių iki 12 metų amžiaus grupėje:

I vieta Jorė Vaičaitytė (19,36)

II vieta Deimantė Baranauskaitė (21,21)

III vieta Greta Bilvinaitė  (21,26)

Berniukų iki 12 metų amžiaus grupėje:

I vieta Matas Kruvelis (15,01)

II vieta Dalius Petrauskas (15,05)

III vieta Dovydas Čiapas (15,10)

Merginų iki 16 metų amžiaus grupėje :

I vieta Augustė Žikaitė (13,13)

II vieta Roberta Žikaitė (13,19)

III vieta Laura Ambrulaitytė (13,36)

Vaikinų iki 16 metų amžiaus grupėje :

I vieta Lukas Noreika (12,05)

II vieta Simonas Siautilas (13,28)

III vieta Klaidas Palšauskas (14,10)

 

Moterų amžiaus grupėje :

I vieta Silvija Dobrovolskytė (14,55)

II vieta Rasa Rupeikaitė (16,16)

III vieta Sonata Dubauskienė (18,21)

Vyrų amžiaus grupėje :

I vieta Aurimas Rabiza (10,29)

II vieta Laimonas Petraitis (11,30)

III vieta Matas Skamarakas (11,47)

) ir nuo šiol tai bus šios trasos fiksuoti rekordai.

Visų grupių nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti taurėmis, medaliais ir diplomais, kuriuos įteikė LR Seimo narys Edmundas Jonyla, Ariogalos miesto seniūnė Renata Aleksejienė ir Gėluvos kaimo bendruomenės pirmininkas Jonas Vazgys.

Vakare ant Birutės piliakalnio vyko virvės traukimo varžybos. Nugalėtojais tapo Gėluvos bendruomenės komanda. Rankos lenkimo rungtyje nepralenkiami buvo Edvinas Jankauskas, tarp moterų Alma Katauskienė, dvipūdę-girą toliausiai numetė Modestas Vaitkus. Žiedų mėtyme geriausiai pasirodė Silvija Dabrovolskytė. Po sportinių rungčių dalyviai ir svečiai galėjo pailsėti, atsipalaiduoti gražiame gamtos prieglobstyje šalia Dubysos ant Birutės piliakalnio. Mažieji šventės dalyviai turėjo galimybę pasimėgauti atrakcionais. Vakarop skambėjo Stasio Povilaičio atliekamos dainos, o į šokių sūkurį kvietė grupė ,,StakBet“ iš Ariogalos, norintys galėjo pašokti aplink laužą, o šventę vainikavo fejerverkai.

Tradicinės sporto šventės nebūtų be dosnių jos rėmėjų ir pagalbininkų, kuriems tariame nuoširdžiausią ačiū:

Dėkojame Gėluvos kaimo bendruomenės aktyvui ir visiems, visiems, prisidėjusiems, kad ši tradicinė šventė Gėluvoje įvyktų.Lietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?