REGISTRUOTIS

2021-08-19 19:11 “Nuolanki padėka” (0)

kraziai1253

Rugpjūčio 9 dieną, Kražiuose, prasidėjo jau tradicija tapusi edukacinė vaikų ir jaunimo teatro stovykla “Collegium”, kuri šiais metais skaičiuoja jau penkioliktus metus. Dvylika dienų trunkančioje stovykloje dalyviai atlieka susikaupimo, atsipalaidavimo, vaizduotės pažinimo, orientacijos pratimus, tobulina scenos judesius, šnekamosios kalbos įgūdžius, mokosi greitakalbių, viešojo kalbėjimo, kuria etiudus, vaidina, šoka, dainuoja ir kt. Šiais metais stovyklos veiklos ir statomas spektaklis skirtas XVII amžiuje Kražiuose klestėjusio jėzuitų teatro tradicijų pristatymui, Kražių miestelio raidai svarbios istorinės asmenybės J. K. Chodkevičiaus įprasminimui ir Kražių jėzuitų kolegijos fundacijai. Spektaklio draminė linija susijusi su LDK baroko literatūra bei Kražių kolegijos istoriniais šaltiniais.

Norint, kad stovyklos dalyviai labiau susipažintų su J. K. Chodkevičiaus asmenybe, rugpjūčio 10 d. surengta ekskursija į Kauną, kur aplankytas Vytauto Didžiojo karo muziejus, Kauno pilis, Kauno šv. Pranciškaus Ksavero (Jėzuitų) bažnyčia, Kauno rajono muziejus.

Stovyklos vadovė ir spektaklio režisierė – Emilija Jacevičienė. Aktyvius teatrinius užsiėmimus ir šokių interpretacijas veda Vilniaus dizaino kolegijos studentas Rokas Jurgilas. Pagrindinis projekto rezultatas – veiksmo spektaklis „Nuolanki padėka“ visuomenei bus pristatytas Kražių festivalio renginių metu, jau šį penktadienį, rugpjūčio 20 d. 21.30 val.

   Projekto rėmėjas – Lietuvos kultūros taryba, partneris – Kelmės rajono savivaldybė.Jūsų komentaras
Jūsų vardas:
Komentaras:
Paskelbti komentarą

Lietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?