REGISTRUOTIS

2011-01-11 11:30 Bibliotekų ir bendruomenių bendradarbiavimo rezultatai - skaitmeniniai pasakojimai (0)

BibliotekosPazangai
 Šių metų rudenį buvo parengta mokymų medžiaga, padedanti kurti įdomesnį, naudingesnį ir kokybiškesnį skaitmeninį turinį. Išbandyti šią mokomąją medžiagą buvo atrinktos penkios iš bendruomenės narių ir vietos bibliotekininkų sudarytos komandos, kurios išmoko daug naujų dalykų – nuo scenarijaus rengimo iki vaizdo įrašų montavimo.
 
Pirmieji kūriniai
Nors teko padirbėti iš peties, nauja patirtimi įgytais įgūdžiais ir rezultatais jos liko patenkintos:
Reškutėnų bibliotekos ir bendruomenės komanda   parengė fotoreportažą apie miestelio muziejų ir įdomiausius jo eksponatus: archeologinius radinius bei meteorito skeveldrą, kokia negali pasigirti joks kitas šalies muziejus.
Ukrinų komanda vaizdo reportaže pasakojo apie akmens paminklų skulptorių Steponą Gailevičių, XIX amžiuje gyvenusį ir kūrusį Ukrinų kaime (Mažeikių raj).
Gelgaudiškio komanda  nuotaikingu vaizdo reportažu pristatė vietos kultūros centro organizuojamą teatralizuotą ekskursiją.
Klovainių komanda kamera ir fotoaparatu fiksuotais vaizdais masino žiūrovą aplankyti jų kraštotyros muziejų.
Girulių bibliotekos ir bendruomenės bendradarbiavimo rezultatas – senoviniais vaizdais ir klaipėdiečių pasisakymais paįvairintas vaizdo reportažas, siekiantis paskatinti bendruomenės narių pasididžiavimą Giruliais.
 
Filmukus galite pamatyti paspaudę nuorodas apačioje:
 
 
 
40 skaitmeninių pasakojimų
 
2011 metų pradžioje projektas “Bibliotekos pažangai” atrinks keturiasdešimt komandų, sudarytų iš bibliotekos darbuotojų ir bendruomenės narių, kurios galės dalyvauti specialiuose mokymuose, kaip profesionaliau kurti vaizdo ir garso reportažus, jos bus aprūpintos skaitmeninio turinio  kūrimui reikalinga įranga.
 
Metų pabaigoje tikimasi sulaukti ne mažiau nei 40 naujų skaitmeninių pasakojimų apie savo kraštą, vietos žmones ar vietines legendas.
 
Išsamesnė informacija apie konkursą bus būtinai paskelbta ir bendruomenių portale.

 Jūsų komentaras
Jūsų vardas:
Komentaras:
Paskelbti komentarą

Lietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?