REGISTRUOTIS

2021-08-31 11:46 J. K. Chodkevičiaus įamžinimas Kražiuose (0)

kraziai1253

 Žymiausias XVII a. didikas, garsus karo vadas, valstybės ir kultūros veikėjas, o nuo 1599 m. ir Žemaičių seniūnas – Jonas Karolis Chodkevičius – Kražiuose fundavo svarbiausių švietimo ir religijos centrų kūrimąsi. 1614 m. pradėta statyti kolegija, kuri oficialiai atidaryta 1616 m. ir fundatoriaus garbei tuomet buvo vadinama Collegium Chodkievicianum. Šalia kolegijos, gavus fundaciją iš J. K. Chodkevičiaus, 1621 m. buvo pradėta statyti jėzuitų bažnyčia – puošniausia to meto Žemaitijos šventovė.

Siekdama įprasminti šios istorinės asmenybės svarbą Kražių miesteliui, asociacija „Kražių bendruomenė“ įgyvendino projektą „J. K. Chodkevičiaus įamžinimas Kražiuose“. Buvusios Kražių jėzuitų kolegijos aikštėje pastatytas išskirtinis informacinis stendas. Čia lankytojai gali išvysti atkurtą buvusios jėzuitų bažnyčios vaizdą (hipotetinės 3D rekonstrukcijos autorius – architektas A. Širvys) realiai toje vietoje, kurioje ji ir stovėjo nuo XVII a. pr. iki XIX a. vid.

Informacinis stendas visuomenei buvo pristatytas iškilmingomis salvėmis rugpjūčio 21-ąją, Kražių festivalio metu. LDK Gedimino štabo bataliono Garbės sargybos kuopa susirinkusiems Kražių miestelio gyventojams ir svečiams taip pat pristatė XIV a. Lietuvos kario aprangos, jo šarvų ir ekipuotės bei ginklų ekspoziciją.

Projektą „J. K. Chodkevičiaus įamžinimas Kražiuose“ finansavo Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija. Partneriai – Kelmės rajono savivaldybė ir Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centras.Jūsų komentaras
Jūsų vardas:
Komentaras:
Paskelbti komentarą

Lietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?