REGISTRUOTIS

2011-03-06 09:34 Kvietimas teikti paraiškas skaitmeninio turinio kūrimo mokymams ir konsultacijoms (0)

BendruomeniuPortalas
APIE KONKURSĄ „SKAITMENINIAI BENDRUOMENIŲ PASAKOJIMAI“ TRUMPAI
 
Projektu „Skaitmeniniai bendruomenių pasakojimai“ siekiama suburti bendruomenių ir bibliotekų komandas kurti skaitmeninius pasakojimus apie kraštą garsinančius įžymius žmones, lankytinas vietas bei legendas. Susibūrę į komandas bendruomenių nariai ir bibliotekininkai kurs jiems aktualius pasakojimus naudodami skaitmenines technologijas - videokameras ir fotoaparatus.
 
Skaitmeniniai bendruomenių pasakojimai bus talpinami interneto svetainės www.grazitumano.lt interaktyviame žemėlapyje, o po to dalyvaus informatyviausio ir geriausiai žemėlapio galimybes išnaudojančio pasakojimo konkurse.
 
Iki 2011m. balandžio 1 dienos pateiktos paraiškos dalyvaus 40 komandų atrankoje. Šioms komandoms bus suteikta įranga ir konsultacijos jų skaitmeninio pasakojimo įgyvendinimui, atrankoje. Atrinktos komandos bus paskelbtos 2011 m. balandžio 30 d. svetainėse: www.bibliotekospazangai.lt, www.grazitumano.lt ir www.bendruomenes.lt
 
Vėliau pateikusios paraiškas arba neatrinktos komandos galės savarankiškai dalyvauti konkurse „Skaitmeniniai bendruomenių pasakojimai“ ir kurti savo skaitmeninius pasakojimus bei teikti juos konkursui, kuris bus paskelbtas 2011 m. gegužės 1 d., o konkursiniai darbai pus priimami iki 2011 m. spalio 30 d.
 
ATRANKOS TIKSLAS
 
Atrinkti 40 bibliotekų ir bendruomenių komandų, kurioms bus organizuojami mokymai ir konsultacijos, neatlygintinai suteikta techninė įranga, reikalinga skaitmeniniam pasakojimui sukurti.
 
APIE MOKYMUS, KONSULTACIJAS IR SKAITMENINIO TURINIO KŪRIMO ĮRANGĄ
 
Keturiasdešimčiai atrinktų bibliotekų ir bendruomenių komandų bus organizuojami mokymai, teikiamos konsultacijos, suteikiama įranga.
 
·         Mokymai vyks nuo 2011 m. gegužės 1 iki spalio 15 dienos su komanda suderintu laiku;
·         Mokymai bus vykdomi atrinktų pareiškėjų bibliotekos patalpose;
·         Mokymai vyks tris dienas, tarp mokymo dienų bus daromi ne mažesni kaip 2 savaičių tarpai;
·         Pareiškėjų pageidavimu mokymai galės vykti ir savaitgalio dienomis;
·         Laikas tarp mokymo dienų bus skirtas skaitmeninio turinio kūrimui;
·         Mokymus ves skaitmeninio turinio kūrimo specialistai, kurie taip pat teiks ir konsultacijas kuriamo skaitmeninio turinio kokybės gerinimui;
·         Komandoje dalyvaujančiai bibliotekai bus skiriama skaitmeninio turinio kūrimo įranga, kuria galės naudotis ir bendruomenės nariai (skaitmeninis fotoaparatas, skaitmeninė kamera ir jų priedai).
 
 
PAREIŠKĖJAI
 
Paraiškas gali teikti komandos, sudarytos iš vietinės bendruomenės narių ir bent vieno vietinės viešosios bibliotekos darbuotojo. Komandą turi sudaryti ne daugiau kaip 10 žmonių.
 
Vietine bendruomene, pagal šio konkurso sąlygas bus laikoma bendruomenė (gali būti ir formaliai neregistruota), suburta vietinių gyventojų bendroms problemoms spręsti ir naudingai gyventojams veiklai vykdyti.
 
Komandoje negali būti profesionalių fotografų, operatorių, scenaristų ir režisierių.
 
PARAIŠKOS VERTINIMO KRITERIJAI:
 
Paraiškos bus vertinamos pagal šiuos kriterijus:
 
·         Skaitmeninio pasakojimo idėjos originalumas;
·         Komandos pajėgumai įgyvendinti užsibrėžtus tikslus.
 
 
PARAIŠKŲ TEIKIMO TERMINAI
Paraiškas galima teikti nuo 2011 m. kovo 7 d. iki 2011 m. kovo 30 d. Užpildytas paraiškas reikia siųsti adresu projektas@bibliotekospazangai.lt
 
Paraiškos formos el. variantą rasite čia!
 
PAPILDOMA INFORMACIJA:
 
Daugiau informacijos apie atranką galite gauti paskambinę telefonu 8 5 239 85 79 arba parašę el. laišką adresu projektas@bibliotekospazangai.lt
 
2010 metais vykdyto bandomojo projekto metu, kai buvo rengiama ir testuojama mokymų medžiaga, ekspertų konsultacijų dėka 5 komandos sukūrė savo aplinką reprezentuojančius video filmukus:
 


Jūsų komentaras
Jūsų vardas:
Komentaras:
Paskelbti komentarą

Lietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?