REGISTRUOTIS

2020-09-09 08:25 Paskaitų – koncertų ciklas „MUZIKA POPIEŽIAUS KELYJE“ (0)

kraziai1253

 Rugsėjo 12 d. 19 val. kviečiame į trečiąjį paskaitų-koncertų ciklo renginį „MUZIKA POPIEŽIAUS KELYJE“, skirtą šiemet minimam popiežiaus Jono Pauliaus II 100-mečio jubiliejui, kuris vyks Kražių Šv. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo Bažnyčioje.

Popiežių ir chorą „Polifonija“ sieja ypatingas ryšys. 1992 m. kolektyvas pirmą kartą susitiko su Jonu Paliumi II Vatikane, o 1993 m. jam lankantis Kryžių kalne prie Šiaulių, valstybinis choras „Polifonija“ dalyvavo ir giedojo ceremonijos metu. Pažymėtina, kad choras, atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, buvo vienas pirmųjų atlikėjų, ženkliai prisidėjusių prie profesionaliai atliekamos sakralinės muzikos sugrąžinimo į mūsų šalies bažnyčias. Jonui Pauliui II dedikuota programa ypač aktuali dabar. Popiežius vizitas Lietuvoje paliko išskirtinę žymę Lietuvos politiniame, kultūriniame ir religiniame gyvenime.

Muzikinėje programoje „MUZIKA POPIEŽIAUS KELYJE“– lenkų ir lietuvių kompozitorių kūriniai, inspiruoti popiežiaus tekstų arba jo asmenybės. Koncertų – paskaitų metu savo žinias įtaigiai perteiks muzikologė doc. dr. Danutė Kalavinskaitė, kurios nuomone, auditorijai derėtų priminti pontifiko sakytus pamokslus Lietuvoje, pristatyti jo karštą norą mokytis lietuvių kalbos.

Atlikėjai:
Valstybinis kamerinis choras “Polifonija”
Lektorė LMTA doc. dr. Danutė Kalavinskaitė
Dirigentas Linas Balandis

Renginys nemokamas

Organizatorius – Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“.
Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Šiaulių miesto savivaldybė.
Partneriai: Kražių Motiejaus Kazimiero Sarbievijaus kultūros centras ir Kražių Šv. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo Bažnyčia

Renginio metu prašome dalyvių ir žiūrovų laikytis 2 metrų atstumo ir dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.
Kaukių leidžiama nedėvėti neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės nosį ir burną dengiančių apsaugos priemonių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei.Jūsų komentaras
Jūsų vardas:
Komentaras:
Paskelbti komentarą

Lietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?