REGISTRUOTIS

2019-08-26 10:37 Pažinkim Žemaitijos kraštą (0)

Vida

 Lietuvos Respublikos Seimas 2019 metus paskelbė Žemaitijos metais. Rašytiniuose šaltiniuose teigiama, kad 1422 metais yra nustatyta einanti per Skaistgirį Žemaitijos siena Žemaitijos metams atminti, Skaistgirio miestelio bendruomenė parengė projektą ,,Pažinkim Žemaitijos kraštą“ ir gavusi dalinį finansavimą iš Joniškio rajono savivaldybės išsiruošė pasisemti gerosios patirties į Plungės rajoną. Penkiasdešimt trijų žmonių grupė ankstų rugpjūčio septynioliktosios rytą išvažiavo Žemaitijos link. Kuo arčiau Plungės rajono, tuo daugiau besiganančių karvių, žaliuojančių pievų, atsikuriančių vienkiemių. Nejučia pasiekta pirmoji stotelė - Žlibinų kaimo bendruomenė. Čia skaistgiriečius svetingai sutiko grupė bendruomenės aktyvo, tarpe jo ir kraštietė Stefutė Stonienė visus darbinės veiklos metus atidavusi Žlibinų krašto saviveiklai. Viešnagės Žlibinų bendruomenėje metu susipažinta su jų vykdoma veikla, pristatyta Skaistgirio miestelio nevyriausybinių organizacijų veikla. Jei žlibiniečiai vykdydami projektus dalijosi augalais ir gyvūnais, tai skaistgiriečiai aktyviai propaguoja neatlygintiną kraujo donorystę, amatus. Skaistgiriečiai didelį dėmesį skiria aplinkos grožio kūrimui, sveikatingumo programoms, žlibiniečiai - bendruomeniškumui. Abi bendruomenės visą eilę metų dalyvauja respublikiniame projekte ,,Eismo saugumas bendruomenėse“. Ir kelionės metu kalbėta apie eismo saugumą, akcijas, renginius, kurių metu skatinami bendruomeniečiai saugiai elgtis kelyje, nešioti šviesą atspindinčias priemones. Žlibinai parengė paraišką Lietuvos Mažajai kultūros sostinei laimėti ir jų džiaugsmui fortūna 2020 metams jiems nusišypsojo. Nuoširdžiai žlibiniečiai pasakojo kaip jiems sekėsi sugauti sėkmę. Viešnagės metu pasidairyta po Žlibinų apylinkes, aplankyta biblioteka, kultūros namai, bažnyčia. Atsisveikinant sutarta bendradarbiauti su meno kolektyvais, skautų organizacijomis, dalintis gerąja patirtimi tarp bendruomenių. Iš Žlibinų kelionė tęsėsi Plungėje. Čia mums gide buvo ilgametė Joniškio krašto kultūros darbuotoja, sugrįžusi į gimtinę po aktyvios darbinės veiklos, Liucija Bertulienė. Pirmiausia aplankytas audėjų klubas, kurio veikloje aktyviai dalyvauja ir pati Liucija. Įdomūs pasakojimai sudomino skaistgiriečius. Ne viena Skaistgirio miestelio bendruomenės narė sakė esanti vaikystėje audusi. Iš audėjų klubo pasukome į menų studiją gyvuojančią dešimt metų ,kur reguliariai renkasi tapybą mylintys žmonės. Čia intriguojantis pasakojimas apie studiją, jos lankytojus žavėjo skaistgiriečius. Plungės mieste neliko neaplankyti ir aštuoni objektai, kurie garsina šį Žemaitijos miestą. Laikrodinė, kurioje įsikūrusi biblioteka sauganti seniausią knygą. Oginskio dvaro sodybą su įspūdingomis ekspozicijomis. Pavaikščiota po didžiausią Lietuvos parką, paklausyta legendų, apglėbtas stebuklingomis galiomis garsėjantis ąžuolas. Prisėsta ant garbės suolelio, nusilenkta Šv. Florijonui ir Laisvės paminklui, parymota prie Liurdo, padėkota už kelionę Plungės bažnyčioje.

Svečiuojantis Žemaitės memorialiniame muziejuje Bukantėje dalyvauta edukaciniuose užsiėmimuose. Jų metu išmokta pasigaminti žemaitišką kastinį, virtas bulves paskaninti spirgine, paruošti vaišių stalą žemaitiškai. Po edukacijų pasižvalgyta po muziejų, paragauta žemaitiškų valgių. Pakeliui namo sustojus pakelės aikštelėje pasidžiaugta žemaičių išradingumu įrengti ne tik stalus ir suolus pavalgyti ir pailsėti, bet ir treniruoklius bei tualetą, kad keliautojams būtų patogu atokvėpio valandėlę gamtoje pabūti.

Skaistgiriečiai dėkingi rajono savivaldybei už skirtą projektinę paramą, kraštietei Stefutei Stonienei, Liucijai Bertulienei už visakeriopą pagalbą vykdant projektą ir organizuojant kelionę pasikeičiant gerąja patirtimi su plungiškiais. Jau ne į pirmą kelionę skaistgiriečius veža Joniškio autobusų parko vairuotojas Arūnas Mačiulis. Tai pareigingas, paslaugus vairuotojas. Ačiū Joniškio autobusų parko vadovams ir vairuotojui Arūnui už saugią ir punktualią kelionę. Jūsų komentaras
Jūsų vardas:
Komentaras:
Paskelbti komentarą

Lietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?