REGISTRUOTIS

2013-04-27 14:21 Tarp Nacionalinio konkurso laureatų – ir trys Baisogalos gimnazistės (0)

KazysS

 Balandžio 19-20 dienomis Vilniuje vyko 2012-2013 metų Nacionalinio mokinių konkurso „Lietuvos  kovų už laisvę ir netekčių istorija“ laureatų apdovanojimo renginiai. Į renginį atvyko  rašinių, piešinių ir dainų konkurso laureatai iš Visagino, Panevėžio, Kauno, Vilniaus, Jonavos, Plungės, Utenos, Klaipėdos, Ignalinos miestų bei Kuršėnų, Krokialaukio, Veliuonos, Tytuvėnų, Kybartų ir Baisogalos.

Konkursą daugiau kaip dešimt metų kasmet organizuojantis Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras (toliau tekste LGGRTC) iš kitų konkursų rengėjų išsiskiria ypatinga pagarba mokiniui ir mokytojui. Ir šį kartą buvo parengta įdomi dviejų dienų programa. Renginio dalyviams buvo surengtos ekskursijos Seime, Genocido aukų muziejuje, Prezidentūroje, Televizijos bokšte. Abi  dienas konkurso dalyvius lydėjo ir jais nuoširdžiai  rūpinosi LGGRT  centro darbuotoja Raimonda Steiblytė.

Su konkurso dalyviais ir jų mokytojais Seimo salėje susitiko Lietuvos nepriklausomybės kovų dalyviai, Aukščiausiosios Tarybos rūmų gynėjai: Vilniaus apskrities karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės vadas Vytautas Vaclovas Geštautas, Vilniaus miesto tarybos deputatas, Parlamento gynybos štabo narys, pirmasis Krašto apsaugos departamento Vilniaus apskrities komendantas, dim. plk. ltn. Gediminas Jurčiukonis ir  buvęs Šaulių sąjungos vadas Rimvydas Mintautas.  Jie papasakojo apie  prieš 22 metus Aukščiausiosios Tarybos rūmuose vykusius įvykius  ir teigė  tų dienų įvykių negalintys užmiršti ir dėkojantys likimui, kad galėjo prisidėti prie savo valstybės ir jos piliečių kovos už tautos laisvę ir išlikimą.

Renginio dalyviams buvo parodyti dokumentiniai kadrai, kuriuose užfiksuota, kaip prieš 22 metus Aukščiausiosios Tarybos rūmų fojė savanoriai taria priesaikos žodžius, įpareigojančius juos sakančius vyrus nesigailėti jėgų, o jeigu prireiks – ir gyvybės, ginant Lietuvos nepriklausomybę. Susikaupę mokinių veidai rodė, kad jie taip pat mėgina užduoti sau tokį klausimą ir rasti atsakymą - visai kaip būrys vyrų tomis Tėvynei sunkiomis dienomis, kada juto prie savo peties prisiliečiant istoriją.

Konkurso laureatų apdovanojimo renginys vyko Vilniaus mokytojų namų svetainėje. Renginį vedė visiems gerai pažįstama dainų atlikėja Veronika Povilionienė. Renginio dalyvius pasveikino LGGRT centro generalinio direktoriaus pavaduotojas Vytas Lukšys. Jis pažymėjo, kad šis konkursas iš kitų skiriasi tuo, jog nuo moksleiviško amžiaus ugdomas pilietinis mąstymas. V.Lukšio nuomone, labai svarbu tai, kad mokiniai, ruošdamiesi šiam konkursui, dar gali pabendrauti su gyvais skaudžių tautos išgyvenimų liudininkais.

Kalbėjusi Europos parlamento narė Radvilė Morkūnaitė akcentavo istorinės atminties išsaugojimo svarbą ir apgailestavo dėl ES instancijų neadekvataus požiūrio į Lietuvos aneksiją. Istorikas Romas Batūra pabrėžė, kad ES šalys nesuvokia lietuvių tautos tūkstantmetės kovos už laisvę didybės ir okupacijų žiaurumo. R.Batūra  džiaugėsi, jog per amžius išliko gyva laisvės dvasia. Sveikindamas konkurso dalyvius, jis sakė pasigendąs ministerijų veiklos pilietinio ugdymo klausimais. Istorikas pabrėžė  lietuvių kalbos archajiškumą ir pažymėjo, kad lietuvių kalbos išsaugojimas yra patriotinė kiekvieno žmogaus pareiga.

Seimo narys Vytautas Juozapaitis pabrėžė, jog istorija pirmiausia suvokiama per šeimą, per artimus žmones. V.Juozapaitis sakė tikįs, jog šio konkurso dalyviai yra Lietuvos patriotai, jog jų širdyse dega laisvės liepsna. Jis pakvietė visus budėti Tėvynės sargyboje.

LPKTS narys, Norilsko lagerio politinis kalinys Bronius Zlatkus apžvelgė skaudžias karo ir pokario patirtis ir ragino padaryti viską, kad tokie faktai nebepasikartotų. B.Zlatkus linkėjo mokiniams nepasiduoti nesėkmėms, ryžtingai įveikti sunkumus ir visada žengti į priekį, nes, anot jo, kelią įveikia tik einantis.

Renginio metu skambėjo lietuvių liaudies dainos, kurias dainavo Gendvilė Morkūnaitė, Veronika Povilionienė, o joms pritarė gausus susirinkusiųjų būrys.

Konkursų nugalėtojai bei jų mokytojai buvo apdovanoti padėkos raštais bei atminimo dovanomis.

Konkurso laureatėmis tapo trys Radviliškio rajono Baisogalos gimnazijos mokinės. Pirmąją vietą rašinių konkurse pelnė 2ag klasės mokinė Aurėja Strolytė, parašiusi apybraižą „Ką mena raudonų plytų mūras?..“  (mokytoja Regina Vaitkevičienė). Antrąsias vietas piešinių konkurse savo amžiaus grupėse laimėjo 5b klasės mokinė Greta Praninskaitė bei 2ag klasės mokinė Greta Muchlickaitė (mokytoja Giedrė Nakutienė).

Mokytoja Regina Vaitkevičienė,  Baisogalos gimnazijaJūsų komentaras
Jūsų vardas:
Komentaras:
Paskelbti komentarą

Lietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?