Adresas: Ryšininkų g. 3a
Tauragės rajono savivaldybė, Skaudvilė
Telefonas: +37065081819
El. paštas: vidasbic@gmail.com
Kontaktinis asmuo: Vidas Bičkus
http://www.bendruomenes.lt/svetaine/skaudvileskrastas

 

Skaudvilės miesto šventė- mugė  Mūsų būties vieta-Skaudvilė”

 

  draugiškomis paplūdimio tinklinio, futbolo, krepšinio, plūdinės meškerės, smiginio ir stalo teniso varžybomis Ančios užtvankos poilsiavietėje, Skaudvilės gimnazijoje ir stadione.

     Jau nuo ryto miesto svečiai ir vietiniai gyventojai galėjo aplankyti ir lauko fotografijų parodą „Skaudvilė senojoje fotografijoje“, iškabintą skvere prie Skaudvilės seniūnijos. Parodą organizavo Skaudvilės bibliotekos bibliotekininkė Žydrė Macienė ir Skaudvilės krašto muziejaus muziejininkė Inga Nagaitienė.

     Skaudvilės krašto muziejuje nuo 11 iki 16 val. buvo galima apžiūrėti ekspoziciją „Skaudvilės lobis”. Skaudvilės sidabro lobis, rastas Skaudvilėje dar 1936 m., bet datuojamas XIII – XIV amžiumi, yra vertingas muziejinis eksponatas, todėl tik vienai dienai buvo atvežtas iš M. K. Čiurlionio muziejaus Kaune. Šio muziejaus numizmatikos skyriaus vadovas dr. Ignas Narbutas bei taikomosios dailės skyriaus rinkinių saugotoja Rita Kišonienė besidominčiuosius šiuo lobiu supažindino ir su kitais sidabro lobiais Lietuvoje- buvo skaitoma paskaita „Sidabras Viduramžių Lietuvos lobiuose“.

    Muzikos gerbėjai rinkosi Skaudvilės evangelikų-liuteronų bažnyčioje, kur įvyko koncertas „Siela žydi maldoje“. Koncerte dalyvavo kraštietė dainininkė Zita Martinavičiūtė- Grigienė (sopranas) ir vargonininkė Jurgita Kazakevičiūtė. Po koncerto šios bažnyčios klebonas  Edikas Šulcas padėkojo atlikėjoms ir parapijietei Daivai Bakšienei, kuri įdėjo ypač daug pastangų, kad koncertui būtų suremontuoti šios bažnyčios vargonai.

     Tie, kam patinka dailė, galėjo dalyvauti Tarptautinio ekslibrisų konkurso „Skaudvilė- mažoji Lietuvos kultūros sostinė“ darbų parodos pristatyme ir iškilminguose dalyvių apdovanojimuose Skaudvilės kultūros namuose. Ceremonijoje dalyvavo Tauragės savivaldybės meras Dovydas Kaminskas, Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ direktorius Romualdas Vaitkus, kraštietis dailininkas ir šio konkurso organizatorius Alfonsas Čepauskas, Skaudvilės seniūno pavaduotoja, einanti seniūno pareigas, Dalia Milašienė, bendruomenės pirmininkas Vidas Bičkus, dailininkės Aušra Čapskytė-Šarauskienė, Lolita Braza, Elžbieta Zalogaitė  ir kiti garbūs svečiai. Renginyje koncertavo ir smuiku griežė moksleivė Evelina Baranauskaitė, dainų autorius ir atlikėjas Artūras Maurius. Pritardami gitaromis jie kartu padainavo autorinę A. Mauriaus dainą apie Skaudvilę. Šiam konkursui kūrinius pateikė trisdešimt vienas dailininkas iš vienuolikos pasaulio šalių. Menininkai turėjo galimybę rinktis, kuriai Skaudvilėje esančiai institucijai kurti ekslibrisą: seniūnijai, kultūros namams, gimnazijai, bažnyčioms, muziejui, paštui,gaisrinei, bendruomenėms, meno kolektyvams, net veikiančioms kavinėms. Konkurso darbai sužavėjo ne tik temine ir technine įvairove, bet ir menininkų kūrinių stilistika: nuo minimalistinių ekslibrisų, kuriuose ženklu perteikiama tema, iki detalių piešinių su vietovės vaizdavimu, nuo tradicinių ofortų ir linoraižinių technikų iki kompiuterinės grafikos kūrinių.

     Net keturiolika Lietuvos ir užsienio dailininkų apdovanoti diplomais, padėkomis, prizais bei trimis premijomis. Pirmoji tarptautinio ekslibrisų konkurso „Skaudvilė– mažoji Lietuvos kultūros sostinė’2020“ premija už originalų temos perteikimą ir meninį išraiškingumą atiteko ukrainiečių dailininkei Anai Voitiuk (Anna Voitiuk), kurios ekslibrisas yra skirtas Skaudvilės paštui. Centrinė kompozicija pasirinkta ikonografiškai pavaizduoti pasirinktą objektą, o ekslibriso formatas primena atvirutę ar voką, tai suteikia ekslibrisui žaismingumo ir puikiai dera su tema. Pasirinkta tradicinė giliaspaudė grafikos technika, atskleidžianti menininkės technologinį meistriškumą. Antrąją premiją gavo belgų grafikas Martinas R. Baeyensas (Martin R. Baeyens) už solidų ir elegantišką ekslibrisą Skaudvilės bibliotekai. Kūrinyje vaizduojama knyga kaip esminis bibliotekos simbolis, o ir pats žodis ekslibrisas lotyniškai reiškia „iš knygų“ (lot. ex libris– iš knygų). Trečioji konkurso premija

skirta Lietuvos dailininkui Algimantui Šlapikui už ekslibrisą VšĮ „Karšuvos būtovė“. Dailininkas naudoja įvairias technikas, sukurdamas erdviškumą darbe ir išradingai įkomponuodamas reikiamus atributus, pavadinimus. Ekslibrisų ilgametė tradicija atspindi praeities idėjas ir yra pritaikoma šiuolaikiškai, todėl išliks visada aktuali. Ekslibrisų konkursas „Skaudvilė– mažoji Lietuvos kultūros sostinė’2020“- puikus būdas įamžinti svarbias Skaudvilės miesto gyventojams institucijas ir pasidžiaugti šia iškilminga proga. Visi renginio dalyviai buvo apdovanoti šio konkurso darbų katalogais. Po apdovanojimų, kuriuos vedė renginių organizatorė Rasa Bartkuvienė ir dailės mokytoja ir A. Čepausko galerijos vadovė Rasutė Kaminskienė, svečiai galėjo aplankyti minėtąją dailės galeriją, veikiančią Skaudvilės gimnazijoje.

     Kol įvairiose Skaudvilės erdvėse ir įstaigose vyko sportiniai ir kultūriniai renginiai, centrinėje miesto Turgaus aikštėje įsikūrė prekybininkų miestelis, o skvere prie Skaudvilės ugdymo ir vaiko gerovės centro šurmuliavo šeimos su vaikais ir paaugliais: čia veikė įspūdingi nemokami atrakcionai vaikams. Mėgstantys ramesnes, bet prasmingesnes veiklas galėjo žaisti tradicinius lietuvių liaudies žaidimus, išbandyti įvairias etnopramogas, mokytis muzikos instrumentų gamybos ir laimėti prizų. Vaikai ir jaunimas mokėsi vaikščioti su kojūkais, rideno lankus, „žvejojo“ žuvis ir  žaidė  tradicinius žaidimus su lazdomis, botagais ir kitomis liaudiškomis priemonėmis: „Rekežio nuvertimas“, „Išstūmimas iš rato“, „Fechtavimas lazdomis“, „Svarstyklės“, „Lindimas per lanką“, „Švytuoklė“, „Avinėlių grumtynės“, „Katinai“, „Imtynės kojomis“, „Raitelių imtynės“, „Apsivertimas aplink lazdą“, „Šuolis per lazdą“, „Šuoliavimas su lazda“, „Rankų jėgos bandymas“. Pagrindinių rungčių nugalėtojai gavo Jono Kavaliausko pagamintas birbynes iš nendrės. Šias veiklas organizavo edukatorius Jonas Kavaliauskas su Skaudvilės folkloro ansambliu „Inkstiliuks“, vaikų dienos centru „Draugystės ratas“ ir Skaudvilės atvira jaunimo erdve (SAJE) bei jų vadovėmis Monika Vasiliauskiene, Violeta Verpečinskiene ir Dovile Šeputiene. Turgaus aikštėje prie scenos su šventės dalyviais bendravo ir įvairius užduotis atlikti siūlė policijos atstovai, laimėtojus apdovanojo naudingais prizais-atšvaitais. Čia pat sukiojosi ir su vaikais fotografavosi Tauragės AVPK šunelis Amsis.

     Pramoginė vakaro dalis pagrindinėje scenoje Turgaus aikštėje prasidėjo iškilmingais sportininkų apdovanojimais. Prizais ir taurėmis dalyvius, nugalėtojus ir atskirų varžybų organizatorius  apdovanojo bendruomenės pirmininkas Vidas Bičkus. Šoko Tauragės KC Skaudvilės skyriaus šokių grupė „Žvorūna“ (vadovė Jolita Griškuvienė), koncertavo grupės „Top vyrai“, „Vyšnios“, „Thundertale“ ir atlikėjas Saulius Prūsaitis. Visą vakarą vyko šventinė loterija, o vidurnaktį dangų nušvietė muzikiniai fejerverkai.

 

     Rugsėjo 13 d., sekmadienį, Turgaus aikštėje vėl veikė tautodailininkų ir prekybininkų mugė, vėl buvo galima lankyti lauko fotografijų parodą „Skaudvilė senojoje fotografijoje“ skvere prie Skaudvilės seniūnijos, leisti laiką atrakcionų ir pramogų parke. Prie Skaudvilės Šv. Kryžiaus bažnyčios vyko Skaudvilės gimnazijos ugdytinių pleneras „Menų zomatas“, kuriam vadovavo šios gimnazijos dailės mokytoja metodininkė Rasutė Kaminskienė. Moksleivių darbų tema- Skaudvilės apylinkių dvarai. Pačiame miesto centre įsikūrė Viduramžių riterių palapinė ir senovinės artilerijos ekspozicija, taip pat buvo galima nusifotografuoti ir gauti sendintą nuotrauką, išryškintą čia pat veikiančioje senovinės fotografijos laboratorijoje, susipažinti su senovinės fotografijos subtilybėmis.

    Skaudvilės Šv. Kryžiaus bažnyčioje buvo laikomos Šv. Mišios (suma) už Skaudvilės kraštą ir jo žmones- vyko kasmetiniai Šventojo Kryžiaus Išaukštinimo atlaidai. Dalyvavo svečias- kardinolas Sigitas Tamkevičius, Tauragės Šv.Trejybės parapijos klebonas Marius Venskus. Giedojo Skaudvilės parapijos choras, vadovaujamas Jūratės Kaplonaitės.

    Vos tik baigėsi atlaidai, šventės dalyviai ir svečiai pasklido po visą Turgaus aikštę: jau vienuoliktuosius metus iš eilės čia organizuojamas šios šventės kulminacinis renginys -teatralizuotas bendruomenių ir įstaigų turgus. Šįkart tai buvo turgus- sueiga „Į svečius pas bajorus Skaudvilius”. Pagal autentišką modelį pagamintuose estetiškuose lauko paviljonuose įsikūrė Adakavo, Trepų kaimo, Vaidilų ir Eidintų „Santakai“ ir „Skaudvilės krašto“ bendruomenės, Skaudvilės gimnazijos, Skaudvilės UVG centro, Tauragės VSB atstovai, Skaudvilės biblioteka ir Skaudvilės krašto muziejus, Skaudvilės kultūros namų mėgėjų teatrai. Turgaus dalyvių „kiemelius“ pristatė viena iš čio renginio organizatorių- Tauragės KC Skaudvilės skyriaus kultūrinių renginių organizatorė Rasa Bartkuvienė, įkūnijusi Skaudvilės personažą. Ji eiliuota prakalba pakvietė užeiti į bendruomenės „Skaudvilės kraštas“ paviljoną, kuris imitavo Skaudvildvarį. Jame svečius su duona, druska ir vandeniu pasitiko ir patys „bajorai Skaudviliai“- Skaudvilės seniūnės pareigas einanti Dalia Milašienė ir šios bendruomenės pirmininkas Vidas Bičkus, jiems talkino ir visa būrys įspūdingų dvaro ponių.

     Trepų kaimo bendruomenės kiemelis „lūžo“ nuo dvariškų gėrybių, užaugintų darbščių šios bendruomenės narių soduose ir daržuose. Visų vardu smalsuolius ir svečius pasveikino šios bendruomenės pirmininkė Jolanta Skrodenienė, o skambią dainą, vadovaujami meno vadovo Sigito Kazakevičiaus, užtraukė jau visi šią bendruomenę atstovavę trepiškiai.

    Adakavo dvaro ponios išsiskyrė ne tik suknių ir šukuosenų puošnumu, bet akį traukė ir delikačios, preciziškai paruoštos jų stalo vaišės. Iš šios bendruomenės aktyvistės Almos Levanauskienės lūpų liejosi eiliuoti sveikinimai, vaišintis ragino bendruomenės pirmininkė ir Tauragės KC Adakavo skyriaus renginių organizatorė Lina Maraulienė, o aplink ponias sukinėjosi ir pats Adakavo dvaro ponas Adakauskas. Šio dvaro moterys į šventę atsivežė ir jauną dvarininkaitę, kuriai tikėjosi kuo greičiau rasti jaunikį. O šios jaunos panelės vaidmenį atliko Paulina Šlepavičiūtė, Adakavo skyriaus meno vadovė.

   Vienas paviljonas išsiskyrė ypač gausia ir įspūdinga dvaro virtuvės imitacija- tai Vaidilų bendruomenės moterys, kurioms energingai dirigavo entuziastingoji Violeta Razminienė su pirmininke Giedre Jankauskiene. Jos teatralizuotai pristatė Pilsūdų krašto daržo ir miško gėrybes ir atskleidė dvaro virtuvės gyvenimo subtilybes: kol ponai buvo „išvykę“, dvaro tarnaitės raugė kopūstus, jais, o ir kitais, gausiai ant stalų sukrautais pačių pagamintais skanėstais, vaišino susirinkusiuosius.

   Skaudvilės gimnazijos moksleiviai ir mokytojai šventei paruošė autentiškų mokymosi reikmenų ekspoziciją, skirtą garbingai Skaudvilės mokyklos dviejų šimtų metų sukakčiai paminėti. Išskirtinę ekspoziciją pristatė „Panelė Mokytoja“ ir „Mokinė“, moksleiviams talkino visa būrys gimnazijos mokytojų ir direktorius Nerijus Jocys.

    Skaudvilės ugdymo ir vaiko gerovės centras šventei, kaip ir kiekvienais metais, paruošė parodą rankdarbių, kuriuos pagamino šios įstaigos ugdytiniai ir pedagogai, o pristatė ir miestą šventės proga pasveikino šio centro mokytoja Alytė Zubienė.

     Skaudvilės krašto muziejaus muziejininkė Inga Nagaitienė ir Skaudvilės miesto bibliotekos bibliotekininkė Žydrė Macienė teatralizavo Skaudvildvario buitį: įsikūnijo į dvaro žiniuones Aldutę ir Magdutę, kurios ir svėrė autentiškomis svarstyklėmis, ir ūgį matavo, ir ištvermę tikrino, ir kiekvienam norinčiajam dalijo šmaikščių sveikatos ir mitybos patarimų. Skaniais pyragais vaišino ir jų receptais svečius apdalino ir šio dvaro tarnaitės: Skaudvilės krašto muziejaus ir kultūros namų savanorės ir folkloro ansamblio „Inkstiliuks" dalyvės: Ugnė Venclovaitytė, Rugilė Skarbaliūtė ir Augustė Skrodenytė. Taip jos pristatė Skaudvilės kulinarinio paveldo produktus.

     Skaudvilės mėgėjų teatras su režisiere Zita Jurevičiene pristatė Skaudvildvario dvaro siuvyklos ypatumus: kol siuvyklos savininkė kartu su pameistriais kiekvieną norintįjį išmatavo nuo galvos iki kojų, visas būrys siuvėjų čia pat vykdė užsakymus: karpė audinius, siuvo, lygino ir atliko primatavimus.

   Tarp teatralizuoto turgaus dalyvių šmėžavo ir vienišas ponas- tai Pagėgių KC direktorius ir Skaudvilės bendruomenės teatro režisierius Sigitas Kancevyčius, įkūnijęs Norkiškės dvarininką Andrių Rakauską. Kitos dvi bajorės -miestietės (Skaudvilės kultūros namų darbuotojos Vitalija Gudavičienė ir Ilona Žukauskienė) siūlė įsigyti šventinės loterijos bilietų.

     Eidintų bendruomenė „Santakai“ savo paviljoną papuošė Lankininkų dvaro paveikslu, čia pat sėdėjo ir šio dvaro ponas ir ponia Chžonstauskai, o jų tarnaitės linksmai dainavo. Visam šiam šauniam būriui vadovavo ir svečius sveikino šios bendruomenės pirmininkė Vaida Laugalienė, jai talkino Tauragės KC Batakių skyriaus renginių organizatorė Laura Sinkevičienė ir meno vadovė Rūta Linkienė.

     Po bendruomenių prisistatymų šventės dalyvius ir šeimininkus pasveikino svečiai: kardinolas Sigitas Tamkevičius, LR Seimo narė Aušrinė Norkienė ir Tauragės rajono savivaldybės mero pavaduotoja Virginija Eičienė, Skaudvilės seniūno pavaduotoja Dalia Milašienė, laikinai einanti seniūno pareigas, ir bendruomenės „Skaudvilės kraštas“ pirmininkas Vidas Bičkus. Sveikino ir Tauragės KC Skaudvilės skyriaus mėgėjų meno kolektyvai: Skaudvilės himną (muzikos ir žodžių autorius- ilgametis Skaudvilės kultūros namų vadovas Romualdas Jurkšaitis) sugiedojo vos prieš kelis mėnesius susibūręs mišrus Skaudvilės krašto choras, vadovaujamas Birutės Liūnienės; grojo Skaudvilės liaudiškos muzikos kapela „Dobilas“ (vadovė- Rasa Bartkuvienė). Kapelos pasirodymo metu atiduota duoklė ir legendiniam Skaudvilės muzikantui Aleksui Jokubauskui. Jo polką kartu su kapela meistriškai atliko kitas Skaudvilės krašto muzikantas, bandonininkas Vytautas Krencius. Vėliau žiūrovai gėrėjosi senoviniais šokiais, klausėsi muzikinio pastišo „Reveransas Lietuvos Renesansui“, kurį atliko dainininkė Raimonda Janutėnaitė (mecosopranas), aktorė Virginija Kochanskytė, ir gitaristas Artūras Kelpša. Šventė užbaigta dainininkės Katažinos Zvonkuvienės koncertu ir loterijos finalu, kai buvo laimėtas didysis šios šventės loterijos prizas- dviratis. Jį laimėjo moteris iš  gretimo Pilsūdų kaimo Skaudvilės seniūnijoje.

 

 
Jūsų komentaras
Jūsų vardas:
Komentaras:
Paskelbti komentarą

Apie bendruomenę

Bendruomenė „Skaudvilės kraštas“

Bendruomenė „Skaudvilės kraštas“ susikūrė 2009 m. Grupė jaunų iniciatyvių žmonių, kurdami gimtojo miesto gražesnės ateities viziją, įsiklausę į skaudviliškių išsakytus lūkesčius ir subūrę bendraminčius, savanorišku darbu ir asmeninėmis lėšomis pradėjo gražinti gimtąjį miestą, organizuoti daugiau švenčių, skatindami kraštiečių bendruomeniškumą. Per pirmuosius dvejus veiklos metus, vadovaujant pirmininkei Daivai Bakšienei, pradėtos organizuoti triukšmingos Užgavėnių šventės, prisidėta organizuojant pavasarines švaros akcijas „Darom“, kuriose aktyviai ir dalyvauta. Darbu ir asmeninėmis lėšomis nemažai prisidėta prie tradicinių valstybės minimų švenčių, prisidedama prie Kalėdų eglės įžiebimo šventės bei perkant kalėdines dovanėles Skaudvilės miesto vaikams. Organizuojami tradiciniais tapę tinklinio, futbolo turnyrai, pasinaudojus ES lėšomis sutvarkyta Skaudvilės paplūdimyje esanti tinklinio aikštelė. Kasmet, jau nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens, skaudviliškių akis džiugina miesto aikštėje bendruomenės narių iniciatyva įrengtuose gėlynuose žydinčios gėlės.Šiuo metu bendruomenę vienija 75 nariai.

2012 m. sausio 27 d. bendruomenės ataskaitinio susirinkimo metu išrinktas naujas bendruomenės pirmininkas Vidas Bičkus. Patvirtinta ir bendruomenės emblema. Joje vaizduojama senoviška lankinė vyriška žalvarinė segė, pradėta naudota maždaug III–IV amžiuje, išnykusi apie XIII a. ir rasta Karšuvos žemėse. Ši segė emblemoje pasirinkta neatsitiktinai, ji išryškina Skaudvilės krašto senovės tvirtybę, garbingą praeitį ir dvasinę brandą, taigi, savo gilia istorine verte tarsi įprasmina bendruomenės darbą bei keliamus tikslus.

Skaudvilės miestas

Skaudvilė – unikalaus grožio, maždaug 25 km į šiaurės rytus nuo Tauragės nutolęs miestas, kurį tarsi gyvybės versmė kerta Ančios upė bei jos intakas Inkstilas. Manoma, kad miestas yra pavadintas XVII a. šiose vietose gyvenusių Skaudvilių vardu (1645 m. Batakių valsčiaus dokumente net 19 kartų paminėtas asmenvardis Skaudvilis). Tačiau yra ir kita versija: kovų su kryžiuočiais metais Skaudvilės gyventojai kryžiuočius atviliojo į klaidžias, pelkėtas Ančios apylinkes ir čia juos sumušė. Kryžiuočiai skaudžiai savo žygiu nusivylė ir šią vietovę praminė Skaudvile.

Po Skaudvilės apylinkes išsimėtę piliakalniai (Karšuvos–Ivangėnų, Nosaičių (Papkalnio) mena gilius praeities istorijos klodus bei pabrėžia išskirtinę miesto reikšmę šio krašto istorijoje. Mokslininkų atlikti archeologiniai tyrinėjimai ir radiniai šių piliakalnių papėdėse liudija, kad žmonių čia gyventa jau III–IV amžiuje, nors rašytiniuose šaltiniuose Karšuvos žemės paminėtos tik 1253 m., o oficialus Skaudvilės vardas – 1760 m.

1836 m. pradėjus tiesti Rygos–Tilžės kelią, kuris sujungė Tauragę, Skaudvilę ir Kelmę, sparčiai išaugo Skaudvilės miestelis, čia pradėti plėtoti amatai, įsikūrė nemažai amatininkų. Išaugusi miestelio komunikacinė reikšmė skatino ir jo teritorijos plėtrą, ėmė kilti nauji statiniai, daugiausia – apie centrinę aikštę. Skaudvilei buvo suteikta teisė rengti savaitinius turgus. Jie vykdavo centrinėje miestelio aikštėje. Yra išlikę duomenų, kad į juos atvykdavo ir pirklių iš Anglijos, Vokietijos bei kitų tolimų vietovių. Skaudvilėje būdavo parduodama nemažai žemaitukų veislės arklių, kurių dalį išveždavo darbams į anglių kasyklas. Manoma, 1847 m. Skaudvilėje jau buvusi ir sinagoga, nes iš 442 gyventojų – 204 buvo žydai, kurių pagrindinis užsiėmimas buvo prekyba.

Lietuviškos spaudos lotyniškais rašmenimis draudimo metais (1864–1904) per Skaudvilę ėjo knygnešių kelias.

1950 m. Skaudvilė tapo miestu ir Skaudvilės rajono centru. Sovietmečiu į valstybės saugomų architektūros paminklų sąrašą įtraukta miesto aikštės gale XVIII a. pab. pastatyta medinė Skaudvilės Švento Kryžiaus katalikų bažnyčia ir šalia jos stovinti XIX a. varpinė. Ši bažnyčia yra išskirtinio grožio. Joje – 6 altoriai (centrinio altoriaus autorius – vietinis liaudies meistras Feliksas Gedvilas), keturiolika liaudies meno stiliumi XIX a. nutapytų Kryžiaus kelio stočių. Bažnyčią puošia daug vertingų meno kūrinių, tarp kurių yra nemažai XVIII–XIX a. tapybos, medinės skulptūros darbų, metalo dirbinių.

Į saugomų Lietuvos urbanistinių paminklų sąrašą įtrauktas Skaudvilės miesto gatvių ir kelių tinklas bei centrinės aikštės planas, kurio tūrinė erdvinė kompozicija suformuota XVIII a. pab.–XIX a. pradžioje.

Šiuo metu Skaudvilės mieste gyvena apie 1944 gyventojus. Mieste veikia Romos katalikų ir evangelikų liuteronų bažnyčios, Skaudvilės seniūnija, Skaudvilės gimnazija, Skaudvilės specialioji mokykla, kultūros namai, biblioteka, Skaudvilės gaisrinė, policijos nuovada, paštas, palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninė.

Nors dėl aukšto emigracijos lygio ar kitų socialinių priežasčių iš miesto išvyksta nemažai jaunų, išsilavinusių žmonių, tačiau likusieji aktyviai dalyvauja kultūriniame ir bendruomeniniame miesto gyvenime. Aktyviai veikia dvi bendruomenės, organizuojama nemažai renginių, kai kurie jų tapo tradiciniais. Kasmet rengiamas gausų atlikėjų būrį iš aplinkinių rajonų sutraukiantis muzikinių grupių festivalis „Alio, talentai iš provincijos“. Keletą metų iš eilės organizuojamos triukšmingos Užgavėnės su vietoje kepamais blynais ir gardžia koše.


Į BENDRUOMENIŲ PORTALĄ